باربیکیو

استفاده درست از باربیکیو

استفاده درست از باربیکیو

استفاده از باربیکیو

باربیکیو یک وسیله پخت و پز مدرن می باشد. به کمک این وسیله می توان انوع غذا را به بهترین شکل ممکن گریل کرد. اما برخی از افراد، به دلیل نا بلدی در استفاده از این وسیله، از خرید باربیکیو ناراضی هستند. اما اگر شما در هنگام استفاده از باربیکیو به چند نکته دقت کنید، می توانید به خوبی از این وسیله استفاده کنید. رعایت این نکات موجب بهتر شدن طعم غذاها هم خواهد شد. در ادامه ما تمام این نکات را بازگو کردیم تا شما بتوانید به خوبی از این وسیله استفاده کنید.

استفاده از باربیکیو

استفاده درست از باربیکیو

نکات حائز اهمیت

در هنگام آشپزی و استفاده از باربیکیو نکات حائز اهمیتی وجود دارد که انجام دادن این موارد الزامی است. زیرا انجام ندادن این موارد، موجب می شود غذاهای شما به خوبی آماده نشود و مزه خوبی نداشته باشند. پس به همین دلیل شما باید موارد زیر را انجام دهید.

 • آغشته کردن مواد غذایی به ادویه جات قبل از گریل کردن
 • جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به میله آهنی
 • جا به جا نکردن مواد غذایی به صورت مداوم
 • گرم کردن باربیکیو قبل از شروع آشپزی
 • استفاده نکردن از تمام صفحه گریل

در ادامه به صورت کامل تر، این موارد را برای شما توضیح می دهیم تا استفاده صحیحی از این وسیله داشته باشید.

آغشته کردن مواد غذایی به ادویه جات

گریل کردن غذاها موجب بهتر شدن طعم غذاها می شود. اما با یک راهکار می توانید این طعم خوب را افزایش دهید. برای این کار کافی است گوشت و یا هر مواد غذایی که قصد گریل کردن آن را دارید، قبل از آشپزی به مقداری ادویه و چاشنی آغشته کنید. اگر در هنگام آشپزی و استفاده از باربیکیو، این نکات را رعایت کنید، موجب بهتر شدن طعم غذاهای خود می شوید.

آغشته کردن صفحه گریل

آغشته کردن صفحه گریل باربیکیو به روغن

استفاده نکردن از تمام صفحه گریل

یک نکته مهم دیگری که در هنگام آشپزی با باربیکیو وجود دارد این است که شما نباید تمام صفحه را با مواد غذایی پر کنید. شما باید همیشه مقداری فضای خالی نگه دارید تا در صورت لزوم، مواد غذایی را به این گوشه ها ببرید تا نسوزند. البته این مورد فقط در باربیکیوهای ذغالی وجود دارد زیرا در باربیکیوهای گازی تمام حرارت به صورت یکسان پخش می شوند.

گرم کردن باربیکیو قبل از شروع آشپزی

یک اشتباهی که بسیاری از افراد انجام می دهند این است که مواد غذایی را بلافاصله پس از روشن کردن باربیکیو، بر روی آن قرار می دهند. اما نکته مهم برای آشپزی و استفاده از باربیکیو به صورت صحیح این است که شما باید مدتی قبل از شروع به آشپزی کردن، آن را روشن کنید. در روز های سرد بهتر است 15 الی 20 دقیقه قبل از آشپزی این کار را انجام دهید تا باربیکیو و صفحه گریل آن به خوبی آماده آشپزی باشند.

جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به صفحه گریل

یک مشکلی که برای افراد در آشپزی با باربیکیو بروز می دهد، چسبیدن مواد غذایی به صفحه گریل می باشد. اما برای نچسبیدن راهکار بسیار ساده ای است. شما باید قبل از آنکه مواد را بر روی باربیکیو بگذارید، آن را به روغن آغشته کنید. برای این کار کافی است یک دستمال را به روغن آشپزی آغشته کنید و بر روی صفحه گریل بکشید. این گونه می توانید از چسبیدن مواد غذایی به صفحه گریل جلوگیری کنید. به این صورت لازم نیست هر بار بعد از آشپزی مشغول به کندن مواد چسبیده شده باشید.

گرم کردن باربیکیو

گرم کردن باربیکیو قبل از آشپزی

جا به جا نکردن مواد غذایی به صورت مداوم

اگر شما عادت دارید در هنگام گریل کردن غذاها، مداوم مواد را برگردانید باید این عادت را ترک کنید. شما اگر تایم کباب کردن غذا را بدانید، فقط کافی است که یکبار آن را برگردانید. همچنین نباید بیش از حد غذا را بر روی حرارت قرار دهید. زیرا این کار موجب سوختگی و  چسبیدن غذا به صفحه گریل می شود. پس دانستن مدت زمان صحیح قرار دادن مواد بر روی حرارت، یکی از موارد الزامی برای استفاده از باربیکیو است..

جمع بندی

باربیکیو وسیله ای بسیار کاربردی است که باید در هنگام آشپزی با آن نکاتی را رعایت کرد. رعایت برخی نکات، برای استفاده از باربیکیو الزامی است. ما در این مقاله مهم ترین نکاتی را که هنگام آشپزی با باربیکیو باید رعایت کنید را بازگو کردیم. به این صورت شما می توانید به درستی از این وسیله برای گریل کردن غذاهای خود استفاده کنید.

سوالات متداول

 1. چرا باید قبل از آشپزی کردن با باربیکیو، صفحه آن را به روغن آشپزی آغشته کرد؟
  زیرا با آغشته کردن صفحه باربیکیو به روغن، از چسبیدن مواد غذایی به صفحه گریل در هنگام آشپزی جلوگیری می کنید.
 2. یکی از کارهای مهمی که باید قبل از آشپزی کردن با باربیکیو انجام داد چیست؟
  یکی از این کارهای مهم، روشن کردن باربیکیو 20 دقیقه قبل از شروع به آشپزی می باشد تا صفحه گریل در هنگام آشپزی سرد نباشد.
 3. چگونه می توان در هنگام گریل کردن غذا با باربیکیو، طعم بهتری از غذا دریافت کرد؟
  برای آنکه غذای خوش طعم تری داشته باشید، بهتر است قبل از شروع به آشپزی کردن، مواد غذایی را به ادویه جات آغشته کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =