باربیکیو

امکانات کاربردی باربیکیو

امکانات باربیکیو

 امکانات کاربردی باربیکیو مناسب

امکانات باربیکیو می تواند یک باربیکیو را بسیار کاربردی کند. زیرا این ویژگی ها می تواند علاوه بر طبخ آسان غذا، کارهای جانبی آشپزی را هم آسان تر کند. همچنان با وجود برخی از ویژگی ها، باربیکیو را می توان به یک آشپزخانه کامل تبدیل کند. اما این امکانات را در هر باربیکیویی نمی توان پیدا کرد. زیرا برخی از افراد باربیکیو را فقط برای طبخ غذا استفاده می کنند. اگر شما هم قصد خرید باربیکیو را دارید باید این ویژگی ها را بدانید. زیرا حتما باید بدانید که این ویژگی ها مناسب شما هست یا نیست. در ادامه این مقاله  تمام این ویژگی ها را نام برده ایم تا خریدی راحت را برای شما رقم بزنیم.

امکانات باربیکیو

امکانات کاربردی باربیکیو

برخی از ویژگی های باربیکیو

همانطور که گفته شد امکانات باربیکیو می تواند این وسیله را بسیار خاص کند. اما این ویژگی ها را در همه باربیکیوها نمی توانید مشاهده کنید. فروشگاه هانیستا با قرار دادن این ویژگی ها در برخی از محصولات خود آشپزی را برای شما آسان و لذت بخش تر کرده است. برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

 • ولوم جنس زاماک
 • فن برقی
 • پایه چرخدار
 • سینی استیل
 • رنگ بدنه نسوز
 • کابینت اضافی
 • هواکش چدنی
 • باکس ذغالی
 • شعله پخت و پز در کنار باربیکیو
 • شلف کشویی و قابل شستشو
 • تخته چوب ترمو وود و ضد آب قابل انتقال به کنار یا جلو

این امکانات در برخی از محصولات فروشگاه هانیستا قرار دارد که در صورت نیاز شما به این امکانات باربیکیو، آن محصول را خریداری کنید. اما در ادامه به برخی از این ویژگی هایی که لازم است جداگانه پرداخته ایم.

فن برقی باربیکیو

یکی از امکانات باربیکیو، وجود فن برقی است. پخت برخی از غذاها ممکن است زمان زیادی طول بکشد. اگر این زمان بیش از حد باشد، ممکن است دما بسیار زیادی در باربیکیو ایجاد شود. این حرارات زیاد ممکن است به برخی از قطعات باربیکیو آسیب برساند. اما وجود فن برقی، کمک می کند تا دمای داخل و اطراف باربیکیو خنک شود.

فن

فن برقی

ویژگی پایه چرخدار

پایه چرخدار یکی از امکانات کاربردی باربیکیو می باشد. زیرا ممکن است شما برای آشپزی با باربیکیو، مکان آن را تغییر دهید. اما به علت وزن زیاد، جا به جایی دشوار است. اما با وجود پایه چرخدار، این کار بسیار آسان است. زیرا با وارد کردن مقدار کمی فشار به باربیکیو، آن را حرکت می دهید.

رنگ بدنه نسوز

در هنگام آشپزی با باربیکیو حرارت زیادی تولید می شود. اما در برخی از باربیکیو ها فن برقی وجود ندارد که دما را کاهش دهد.پس ممکن است رنگ بدنه باربیکیو آسیب ببیند. اما رنگ محصولات هانیستا تا حرارت 300 درجه غیر مستقیم مقاومت دارند.

کابینت اضافی چوبی یا فلزی

از دیگر امکانات باربیکیو هانیستا امکان اضافه کردن کابینت اضافی است. این ویژگی برای افرادی مناسب است که می خواهند همیشه وسایل آشپزی در دسترس باشد. پس یک کابینت در پایین باربیکیو بسیار کاربردی است. برخی از این محصولات با داشتن یک مکان جداگانه برای کابینت اضافی، امکان نصب آن را به درخواست مشتری دارند.

کابینت

کابینت باربیکیو

هواکش چدنی برای تخلیه هوا

در هنگام پخت غذا ممکن است حرارت زیادی در باربیکیو جمع شود. پس برای همین باید هوای داخل آن تخلیه شود. در برخی از باربیکیو ها این ویژگی وجود دارد. با هواکش چدنی هوای داخل باربیکیو تخلی و هوای تازه داخل آن به وجود می آید.

هواکش

هواکش چدنی

وجود محفظه باکس ذغالی

باربیکوهای ذغالی همانطور که از اسم آنها پیداست، به ذغال نیاز دارند. اما با هر بار جا به جایی ذغال با همان بسته بندی کارخانه و یا پلاستیک، لباس و دست شما سیاه می شود. در باربیکیوهای ذغالی یک باکس جداگانه برای ذغال وجود دارد تا ذغال ها را داخل آن قرار دهید تا خود و لباس ها سیاه نشوید..

شعله پخت و پز در کنار

یکی از امکانات کاربردی باربیکیو وجود شعله پخت و پز در کنار این وسیله است. در برخی از مدل های این دستگاه یک شعله پخت و پز در کنار این محصول وجود دارد که در صورت نیاز به آشپزی با گاز، با باربیکیو این کار را انجام دهید و به آشپزخانه برای استفاده از اجاق گاز مراجعه نکنید.

شعله

شعله پخت و پز

شلف کشویی قابل شست و شو

بسیاری از افراد نیاز دارند که در هنگام آشپزی وسایل خود را  مانند کفگیر و قاشق در نزدیکی خود قرار دهند. اما ممکن است قرار دادن آن در بعضی از از مکان های باربیکیو آن جا را کثیف کند. اما با وجود شلف کشویی در باربیکیو به راحتی می توانید وسایل خود را بر روی آن قرار دهید و در صورت وجود کثیفی و آلودگی، آن را بشویید.

خرید باربیکیو با ویژگی های کاربردی

شما با خواندن این مطلب با برخی از امکانات باربیکیو آشنا شدید. اکنون فهمیده اید که این امکانات کاربردی باربیکیو مناسب شما هست یا خیر. فروشگاه هانیستا با قرار دادن این ویژگی ها در محصولات خود، کار شما را برای آشپزی بسیار آسان کرده است. اما برخی از افراد به این ویژگی ها نیاز ندارند. فروشگاه هانیستا با قرار دادن انواع محصولات برخی از باربیکیو ها را با این ویژگی ها (مانند باربیکیو کد 420) و برخی را با ویژگی های کمتر و ساده تر (مانند باربیکیو کد 213) در فروشگاه خود قرار داده است تا دست شما را برای خرید باز بگذارد.

جمع بندی

وجود برخی از ویژگی ها در وسایل مختلف، آن وسیله را بسیار کاربردی تر و جذاب تر می کند. در باربیکیو هم همین مورد وجود دارد. وجود برخی از ویژگی ها مانند شعله پخت و پز در کنار، باکس ذغال، هواکش چدنی، فن برقی و … این محصول را بسیار جذاب می کند. این امکانات باربیکیو در اکثر محصولات فروشگاه هانیستا مشاهده می شود. شما می توانید با رفتن به قسمت فروشگاه این سایت و بررسی و خواندن ویژگی های محصولات باربیکیو مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنید.

سوالات متداول

 1. امکانات کاربردی باربیکیو، چه مواردی می تواند باشد؟
  فن برقی، هواکش چدنی، شعله پخت و پز در کنار، کابینت اضافی و … از این ویژگی ها می باشند.
 2. پایه چرخدار باربیکیو برای چه زمان هایی مناسب است؟
  برای مواقعی که می خواهید مکان باربیکیو را تغییر دهید مناسب است.
 3. برای تخلیه هوا داخل باربیکیو کدام ویژگی مناسب است؟
  هواکش چدنی با تخلیه کردن هوا داخل باربیکیو، برای این عمل مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *