باربیکیو

باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟

باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟

از بین انواع باربیکیو، باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟

یکی از غذاهایی که اغب ایرانی های عاشق آن هستند چیزی نیست جز کباب. بعید است هر کسی در روز های مختلف نیاز به باربیکیو پیدا نکند. باربیکیو با استفاده از توری اش جوری کباب را می پزد که تقریبا می توان گفت تفاوتی با کباب سیخی ندارد. مهم ترین باربیکیو هایی که در بازار روی بورس هستند باربیکیو برقی، گازی و ذغالی هستند. باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟

یکی از معضلات افرادی که قصد خرید باربیکیو دارند این است که باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ هر دو باربیکیو کار یکسانی انجام می دهند با این فرق که نوع پخت آنها با هم متفاوت هستند. برای همین هنگام خرید باید تفاوت و ویژگی آنها را بدانید و انتخاب کنید که عطر غذا برای تان مهم است طعم آن.

انواع باربیکیو

کباب پز گازی

تفاوت باربیکیو ذغالی با گازی

پیش از آنکه تصمیم بگیرید که بین این دو باربیکیو کدام را انتخاب کنید بهتر است از فرق آنها با خبر باشید. رد باربیکیو گازی از گاز شهری یا کپسول استفاده می شود تا شعله های آن روشن شوند. بعد از آن روی شعله ها میله گریل قرار می گیرد. شعله های آن بصورت یکپارچه در چند ردیف روی آن را می پوشاند.

در باربیکیو ذغالی دیگر خبری از شعله نیست و روی باربیکیو از ذغال پر می شود و پوشیده می شود. نوع قرارگیری ذغال روی باربیکیو بسته به هنر دستان شماست.

چرا خرید باربیکیو ذغالی مناسب تر است؟

باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ در این قسمت می خواهیم تفاوت این دو باربیکیو را باهم مقایسه کنیم. طعم غذایی که با باربیکیو ذغالی پخته می شود بهتر است و عطر بهتری دارد در مقابل غذایی که با باربیکیو گازی پخته می شود به خوشمزگی ذغالی نمی شود. ضمن اینکه کباب ذغالی در دماهای بالا بدون اینکه بسوزد پخته می شود اما در گازی امکان سوختن غذا وجود دارد.

باربیکیو ذغالی در مقایسه گازی قیمت پایین تری دارد و دلیل این امر این است که گازی دارای تجهیزات بیشتری می باشد. در ذغالی کباب بوسیله حرارت غیر مستقیم پخته می شود و امکان سوختن آن نیز کمتر است. در ذغالی نیز برای پخت غذا به وسایل و تجهیزات اضافه نیاز ندارید در حالی که برای باربیکیو نیاز به کپسول یا گاز شهری است.

چرا بهتر است باربیکیو گازی بخریم؟

در ادامه مقاله باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ می خواهیم بدانیم چرا خرید باربیکیو گازی بهتر است. کار با باربیکیو گازی در کل آسانتر از ذغالی است. سرعت کار در باربیکیو گازی بیشتر از ذغالی است زیرا باید قبل از شروع کار ذغال را آماده کنید در مقابل در باربیکیو گازی با اتصال به گاز باربیکیو آماده کار می شود.

در باربیکیو ذغالی امکان کم و زیاد کردن شعله و حرارت نیست اما در گازی به راحتی می توانید درجه را کم و زیاد کنید. تمیزی باربیکیو گازی بیشتر از باربیکیو ذغالی است. در باربیکیو ذغالی باید بعد از اتمام کار ذغال آن را تمیز کنید.

مزایای باربیکیو ذغالی چیست؟

برای اینکه بهتر متوجه شوید باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ لازم است تا با مزایای باربیکیو ذغالی آشنا شوید. از مزایای باربیکیو ذغالی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • به دلیل اینکه مدت زمان باید غذا روی باربیکیو ذغالی باشد مواد غذایی به خوبی مغز پخت می شوند.
 • به دلیل استفاده از ذغال غذا تردتر می شود و طعم خاصی به خود می گیرد.
 • اغلب باربیکیوهای ذغالی قابل حمل هستند.
باربیکیو ذغالی

کباب پز ذغالی

معایب باربیکیو ذغالی چیست؟

لازم برای اینکه تشخیص دهید باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ با معایب باربیکیو ذغالی آشنا شوید. از معایب باربیکیو ذغالی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • به دلیل استفاده از ذغال باربیکیو های ذغالی دود زیادی تولید می کنند.
 • برای راه اندازی باربیکیو ذغالی باید زمان زیادی صرف شود.
 • موادی که برای روشن کردن ذغال از آنها استفاده می شود ممکن است طعم غذا را تغییر دهند.

مزایای باربیکیو گازی

به خوبی با مزایا و معایب باربیکیو ذغالی آشنا شدید اما لازم است تا برای تشخیص اینکه باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ لازم است تا با مزایای باربیکیو گازی آشنا شوید. از مزایای باربیکیو گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • باربیکیو های گازی خیلی سریع گرم و سرد می شوند.
 • این باربیکیو ها به شما این امکان را می دهند تا حرارت را تنظیم کنید.پ
 • باربیکیو گازی به سرعت نصب و آماده طبخ می شود.

معایب باربیکیو گازی چیست؟

زمانی که شما بخواهید به این سوال پاسخ دهید که باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ باید مزایا و معایب هر باربیکیو را بدانید. از معایب باربیکیو گازی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • یکی از بزرگترین معایب باربیکیوهای گازی قیمت بالای آنها در مقایسه با باربیکیوهای ذغالی است.
 • طعم مواد غذایی بر روی این باربیکیو به خوشمزگی باربیکیوهای ذغالی نیست.
باربیکیوی گازی

باربیکیو کباب پز

سخن پایانی

بطور کلی در پاسخ به سوال باربیکیو گازی بهتر است یا ذغالی؟ باید گفت اگر طعم غذاهای ذغالی را دوست دارید باید نسبت به خرید باربیکیو ذغالی اقدام کنید. در صورتی که آنقدرها هم طعم غذای ذغالی را نمی پسندید قطعا باربیکیو گازی بهتر است. پیشنهاد می کنیم برای مشاهده قیمت انواع باربیکیو و خرید باربیکیو گازی یا ذغالی مورد نظر خود به سایت هانیستا مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. باربیکیو ذغالی برای چه افرادی مناسب است؟
  افرادی که غذاهای دودی را دوست دارند و میخواهند مدت زمان بیشتری را با خانواده صرف طبخ غذا کنند باید از باربیکیوهای ذغالی استفاده کنند.
 1. باربیکیو گازی برای چه کسانی مناسب است؟
  افرادی که نمی خواهند زمان زیادی را صرف طبخ غذا کنند و یا افرادی که در آپارتمان ها زندگی می کنند اگر قصد خرید باربیکیو را دارند باید به سراغ باربیکیو های گازی بروند.
 1. برای خانه های آپارتمانی چه باربیکیو مناسب تر است؟
  در خانه های آپارتمانی و کوچک که امکان آتش درست کردن و راه انداختن دود وجود ندارد باید از باربیکیو های گازی استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 8 =