باربیکیو

تفاوت و خصوصیات باربیکیو برقی با باربیکیو ذغالی

تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی

تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی

در روش پخت مواد غذایی با باربیکیو، انواع مواد غذایی بر روی حرارت غیر مستقیم پخته می شوند. غذاهای پخته شده با با کبابپز ها عطر و طعم دودی خاصی دارند. انواع مختلفی از کبابپزها وجود دارد که از نظر نوع سوخت مصرفشان از یکدیگر متمایز می شوند. شما می توانید با در نظرگیری خصوصیات و تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی نمونه مناسب تان را انتخاب کنید.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو برقی

خصوصیات بارز باربیکیو های برقی

کبابپز برقی یک روش پخت غذا به روی میله های داغ می باشد. این روش بسیار سالم بوده و تمامی ویتامین ها و… مواد غذایی را حفظ می کند. مهمترین تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی در این می باشد که این باربیکیو هیچ گونه دودی تولید نمی کند.

اغلب افراد تصور می کنند که نمی توان از باربیکیو ها در مکان های سربسته استفاده کنند. در حالی که باربیکیو های برقی به گونه ای ساخته شده اند که کاملا مناسب فضاهای بسته می باشند. این باربیکیوها تقریبا دود زیادی تولید نمی کنند و نظافت آنها بسیار ساده است.

تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی در ابعاد نیز می باشد. این باربیکیو ها به خاطر اندازه نسبتا کوچکی که دارند قابلیت حمل و نقل بسیار ساده دارند. همچنین شما می توانید به راحتی از این محصول در هر کجایی که پریز برق وجود دارد استفاده کنید.

ویژگی های مخصوص کبابپز ذغالی

باربیکیوهای ذغالی یک وسیله همه کاره است که شما می توانید انواعی مواد غذایی دلخواهتان را از طریق آن بپزید. عطر و طعم دودی که کبابپز ذغالی به غذا می بخشند، با هیچ از غذاهای پخته شده با باربیکیو های دیگر قابل مقایسه نیست.

برای تامین سوخت باربیکیو ذغالی می توانید از ذغال بزرگ، ذغال چوب و… استفاده کنید. انتخاب نوع ذغال بستگی به نوع غذایی دارد که می خواهید از طریق آن بپزید. به طور مثال برای پخت برگر بهتر است از ذغال های گران تر که اندازه بزرگتری نیز دارند را خریداری کنید.

کباب پز

کباب پز ذغالی

ویژگی ها متمایز کننده باربیکیو برقی با ذغالی

 • کنترل درجه حرارت در باربیکیوهای  ذغالی بسیار دشوار است.
 • اندازه کبابپز های ذغالی به نسبت باربیکیو های برقی بزرگتر است.
 • نظافت باربیکیو ها برقی بسیار ساده تر از باربیکیوهای ذغالی می باشد.
 • مهمترین تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی در نوع سوخت مصرفی آن می باشد.
 • باربیکیو ها برقی قابلیت حمل و نقل آسان دارند. شما می توانید از این باربیکیو ها را با خود به سفر ببرید.
 • تقریبا باربیکیو های برقی هیچ دودی تولید نمی کنند. اما دوده و خاکستر کبابپزهای ذغالی خیلی زیاد می باشد.
 • برای روشن کردن آتش در کبابپز های ذغالی نیاز به صرف انرژی زیاد می باشد. همچنین باید تجربه و مهارت کافی در این عمر را داشته باشید.

باربیکیو برقی بخریم با ذغالی؟

برای پاسخ دادن به این سوال که کدام نمونه از باربیکیو ها برای شما مناسب تر است باید اول تمامی ویژگی ها و تفاوت ها این دو نمونه را با هم در نظر بگیرید؛ سپس بر حسب نیازتان نمونه مناسب را انتخاب کنید.

اگر به دنبال یک باربیکیو برای محیط های آزاد مثل ویلا، روف گاردن و… خود می گردید. به سراغ باربیکیوهای ذغالی بروید. با این خاطر که این باربیکیو ها اندازه نسبتا بزرگی داند و شما می توانید انواع مختلفی از مواد غذایی را در حجم زیاد به طور همزمان بپزید.

همچنین عطر و طعم غذا های پخته شده با این وسیله بسیار لذیذ و خوش بو می باشد. باربیکیوهای ذغالی از نظر اقتصادی صرفه بیشتری دارند. اما خاکستر و دوده ی زیادی می کنند.

اما اگر به دنبال یک نمونه مناسب برای  فضای های سربسته مثل آشپزخانه و… می گردید، به دنبال باربیکیو های برقی بروید. این باربیکیو ها به خاطر اندازه نسبتا کوچکی که دارند؛ فضای خیلی بزرگی را در خانه اشغال نمی کنند.

اصلی ترین تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی در میزان آلودگی که تولید می کنند نیز می باشند. کبابپز های برقی آلودگی ندارند و تقریبا دودی تولید نمی کنند. همچنین این نوع کبابپز ها سوخت در دسترسی دارند به همین خاطر نیازی نیست برای تامین سوخت آنها مجبور به خروج از خانه شوید.

کبابپز

کبابپز ذغالی

سخن پایانی

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی هانیستا از انواع مدل های باربیکیو بازدید بفرمایید. سپس با در نظر گرفتن، خصوصیات و تفاوت های باربیکیو برقی با ذغالی نمونه مناسب مورد نیازتان را انتخاب کنید.

تمامی محصولات شرکت هانیستا از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت تولید شده اند. همچنین شرکت هانیستا برای آسایش بیشتر مشتری هایش امکان خرید اینترنتی محصولات را فراهم کرده است. شما می توانید باربیکیو برقی و ذغالی این شرکت را در هر کجای ایران که هستید سفارش دهید و آن را درب منزلتان تحویل بگیرید.

سوالات متداول درباره خصوصیات و تفاوت باربیکیو برقی با ذغالی
 1. آیا ذغال ها با هم فرق می کنند و تاثیری روی طعم غذا دارد یا خیر؟
  برخی از ذغال ها با مواد اشتعال زا روشن می شوند اما برخی دیگر به گونه ای هستند خودشان به طور خودکار روشن می شود. طعم غذاهایی که با ذغال های متفاوت پخته می شوند با هم متفاوت است.
 2. آیا استفاده از ذغال هایی که به طور خودکار روشن می شوند ضرری دارند؟
  این نوع از ذغال ها به خاطر فعل و انفعالات متفاوتی که دارند که روی بو و طعم غذا تاثیر می گذارند. البته دسترسی با این نمونه ها ذغال ساده بوده و به راحتی روشن می شوند.
 3. اندازه بزرگ باربیکیو های برقی وجود ندارد؟
  با توجه به اینکه اغلب نمونه های کوچک این محصول جوابگو نیاز مردم در خانه هایشان می شود، نمونه بزرگی از این محصولات در بازار وجود ندارد. اما اگر بخواهید میتوانید سفارش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هشت =