باربیکیو

خرید انواع مدل های باربیکیو خانگی رومیزی

خرید انواع مدل های باربیکیو خانگی رومیزی

باربیکیو خانگی رومیزی

باربیکیو به نوعی از روش پخت گفته می شود. که در آن انواع مواد غذایی با از دست دادن حداقل میزان آب خود بر روی حرارت غیر مستقیم پخته می شود. حرارت مورد نیاز باربیکیو می تواند از طریق گاز، ذغال و برق تامین شود. باربیکیو ها اغلب به پنج صورت ایستاده، رومیزی، گازی، ذغالی و برقی ساخته می شوند. تقریبا می توان گفت به جز وجود پایه تفاوتی بین باربیکیو خانگی رومیزی و سایر محصولات وجود ندارد.

انواع مدل های باربیکیو های خانگی

تامین سوخت باربیکیو های رومیزی می تواند از طریق برق، گاز و ذغال تامین شود. نوع برقی و گازی باربیکیو ها برای محیط های سرپوشیده ای که در آنها امکان اتصال شیر گاز یا برق وجود دارد مناسب است. اگر قصد دارید از این محصول در منزل استفاده کنید ما به شما باربیکیو های گازی را پیشنهاد می دهیم.

چرا که تامین سوخت باربیکیو گازی بسیار ساده بوده و هزینه بر نمی باشد. در حالی که باربیکیوی های برقی، انرژی زیادی را صرف پخت یک ماده غذایی می کنند. برای مکان های بازی که دسترسی شما به سوخت های دیگر غیر ممکن می شود، باربیکیو رومیزی ذغالی مناسب می باشد.

مزیت پخت مواد غذایی با کبابپز

 • می توانید به طور همزمان حجم زیادی از مواد غذایی را بپزید.
 • مواد غذایی شما عطر و طعم دودی خاصی پیدا می کنند.
 • باربیکیو خانگی رومیزی گازی به شما این امکان را می دهد تا چندین مدل غذا را به طور همزمان بپزید.
 • پخت غذا به روش باربیکیو به بافت غذا آسیب وارد نمی کند و تمامی ویتامین های مواد غذایی را حفظ می کند.
باربیکیو رومیزی

پخت انواع مواد غذایی با باربیکیو

باربیکیو رومیزی برقی

بهترین مدل و پرکاربرد ترین مدل باربیکیو خانگی برقی در بازار مدل برقی این محصولات می باشد. چرا که باربیکیو برقی دود خیلی کمی را تولید می کنند و سوخت در دسترسی دارند.

این باربیکیو ها معمولا پایه های کوتاه و به طور کلی ابعاد کوچکی دارند. اگر قصد دارید از باربیکیو برای پخت مواد غذایی برای تعداد زیادی استفاده کنید، باربیکیو های ایستاده گزینه بهتری هستند.

مزیت این باربیکیو در این می باشد که به خاطر ابعاد کوچکشان شما می توانید آنها را به راحتی حمل کنید. به علاوه اینکه فضا خیلی زیادی را اشغال نمی کنند. از طرفی دیگر اینکه پخت مواد غذایی به روش باربیکیو به بافت غذا آسیب وارد نمی کند و تمامی خواص آن را حفظ می کند.

کبابپز خانگی رومیزی گازی

از این وسیله در محیط های مختلفی از جمله بالکن، ویلا، باغ و به طور کلی مصارف خانگی استفاده می شود. در محفظه این باربیکیو رومیزی گازی چندین شعله چدنی قرار گرفته است. که حرارت را به طور یکنواخت در محفظه پخش می کند.

باربیکیو گازی

باربیکیو گازی استیل

بدنه این محصول با ورقه های استیل روکش شده و با رنگ های الکترواستاتیک پوشانده شده است. این نوع روکش ها در برابر رطوبت و گرما مقاومت بالایی دارند. برای این محصول یک درب در نظر گرفته شده است که مانع از کثیف شدن و گرد و غبار گرفتن داخل این باربیکیو ها می شوند.

نکته مهمی که برخی از مدل ها ی این محصول را نسبت به سایر نمونه ها متمایز می کند؛ قرار داشتن یک عدد اجاق پلوپز در محفظه می باشند. در این صورت می توانید از این باربیکیو خانگی رومیزی گازی به صورت دو منظوره استفاده کنید.

نکات بهداشتی در استفاده از باربیکیو

 • غذا های خام را از غذا های پخته شده روی صفحات گریل را کاملا از هم جدا کنید.
 • پس از تماس دستتان با مواد غذایی خام به ویژه گوشت و مرغ دستتان را به خوبی بشوید.
 • برای جلوگیری از فساد مواد غذایی، قبل از طبخ و پیش از آن، غذا ها را در یخچال نگهداری کنید.
 • سعی کنید در زمان پخت مواد غذایی از آن فاصله بگیرید. که مبدا دی اکسین را وارد ریه هایتان بکنید.
 • مواد غذایی را با خاکستر های ذغال نپزید. چون خاکستر های ذغال که آلوده هستند به مواد غذایی می چسبند.
 • اگر هنوز داخل محفظه باربیکیو خانگی رومیزی شما، ذغال باقی مانده است از آنها برای پخت مجدد غذا استفاده نکنید.
 • برای خاموش کردن ذغال های داخل باربیکیو خانگی رومیزی ابتدا ذغال ها را پهن کنید؛ سپس روی آن آب بریزید و تا حد امکان از باربیکیو فاصله بگیرید.
 • دستگاه باربیکیو خانگی رومیزی را قبل و بعد از استفاده حتما به خوبی تمیز کنید. این کار ضمن حفظ سلامت شما، طول عمر باربیکیو را نیز بیشتر می کند.
باربیکیو رومیزی

باربیکیو چدنی رو میزی

سخن پایانی

فروشگاه اینترنتی هانیستا انواع متفاوتی از مدل های باربیکیو را در سایت خود به نمایش گذاشته است. شرکت هانیستا برای ساخت محصولات از متریال های باکیفیت استفاده می کند. به علاوه اینکه ضمانت نامه و خدمت پس از فروش را برای تمامی محصولاتش در نظر گرفته است.

سوالات متداول درباره خرید باربیکیو خانگی رومیزی
 1. کدام مدل از باربیکیو برای سفر مناسب می باشند؟
  باربیکیو های رومیزی ذغالی بهترین گزینه برای سفر هستند. به این خاطر که وزن کمی دارند؛ به راحتی می توان آنها را حمل و نقل کرد. همچنین تامین سوخت این محصول ساده است.
 2. چرا باید در زمان پخت مواد غذایی با باربیکیو خانگی رومیزی باید از آن فاصله بگیریم؟
  چرا که بخارهای گرم دستگاه باربیکیو حاوی دی اکسین می باشند. دی اکسین از احتراق دود سیگار، دود برخاسته از چوب سوخته و… تولید می شود. که سرطان زا می باشد.
 3. برای خرید یک باربیکیو رومیزی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟
  اندازه باربیکیو، نوع سوخت، ثابت یا متحرک بودن آن، نوع تابشی یا غیر تابشی، بدون دود یا دارای دود بودن و همچنین امکانات مضاعف باربیکیو نظیر داشتن سینی مخصوص نگهداری سوخت، سینی جمع آوری روغن و… را باید در زمان خرید باربیکیو در نظر بگیرید.داشتن سینی مخصوص نگهداری سوخت، سینی جمع آوری روغن و… را باید در زمان خرید باربیکیو در نظر بگیرید.
 4. سینی چربی گیر چه کاربردی دارد؟
  برای هر باربیکیو رومیزی یک سینی چربی گیر در نظر گرفته می شود که از جنس گالوانیزه می باشد. این سنی موجب می شود که مواد غذایی بر روی زمین نریزد و امکان شست و شوی آن بسیار ساده تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =