باربیکیو

از باربیکیو در چه فضاهایی استفاده می شود؟

فضای مناسب باربیکیو کجاست؟

فضای مناسب باربیکیو کجاست؟

تجربه در آشپزی نشان داده است که غذاهایی که بر روی آتش پخته می شوند و یا روی باربیکیو کباب می شوند، طعم بسیار لذیذی دارند. به همین خاطر اغلب افراد سعی دارند در هر فضایی که در آن آشپزی می کنند، یک باربیکیو تهیه کنند. اما سوال اصلی اینجاست فضای مناسب باربیکیو کجاست؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه و جامع به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم در هر فضایی که بخواهید می توانید از این وسیله استفاده کنید. اما این را در نظر داشته باشید که باربیکیو انواع متنوعی دارد که هر نمونه از آنها برای مکان خاصی طراحی شده اند. در این مقاله ضمن معرفی خصوصیات کلی باربیکیو به معرفی نمونه های مناسب برای هر مکانی صحبت خواهیم کرد.

خصوصیات و ویژگی های باربیکیو

برای پاسخ دادن به سوال فضای مناسب باربیکیو کجاست؟ لازم است اول به این سوال پاسخ دهیم که کاربرد اصلی باربیکیو چیست؟ سپس تصمیم بگیریم که بر حسب کاربرد باربیکیو فضای مناسب باربیکیو را تعیین کنیم.

به پخت مواد غذایی بر روی حرارت غیر مستقیم باربیکیو گفته می شود. شما می توانید انواعی از مواد غذایی از قبیل گوشت و مرغ تا سبزیجات را از طریق باربیکیو بپزید. طعم و بوی دودی غذایی هایی که از طریق این کبابپز ها پخته می شوند بسیار متفاوت و خاص می باشد.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی مخصوص ویلا

باربیکیو ها برحسب نوع سوختشان از یکدیگر تمایز پیدا می کنند. می توان از ذغال، برق، گاز و یا چوب برای تامین حرارت استفاده کرد. همچنین اندازه باربیکیو ها با یکدیگر متفاوت است و در انواع ایستاده یا رومیزی تولید می شوند. هر کدام از این مدل باربیکیوها مناسب فضای خاصی می باشند. درضمن هرکدام از این موارد برر وی قیمت باربیکیو تاثیر می گذارد.

باربیکیو مناسب فضای خانه

برخلاف تصور اغلب افراد که فکر می کنند تنها می توان از باربیکیوها در فضای آزاد استفاده کنند؛ باید بگویم که امروزه نمونه ای از باربیکیو ها تولید شده اند که مناسب فضای خانه می باشند. باربیکیوهای برقی بهترین گزینه برای آشپزخانه های خانه می باشند.

برخی از نمونه های این باربیکیو برقی رومیزی هستند و اندازه خیلی بزرگی ندارند. به همین خاطر برای استفاده از آنها نیاز نیست تا فضای خیلی زیادی را در نظر بگیرید. مزیت اصلی این کباب پز این می باشد که دود زیادی تولید نمی کنند. همچنین نظافت این وسیله بسیار ساده است.

باربیکیو برقی رومیزی

باربیکیو برقی رومیزی

کبابپز مناسب گردش و سفر

شاید تصور کنید که فضای مناسب باربیکیو شامل مکان های سفر و گردش نمی باشد. اما باید بگویم که نمونه ای از باربیکیو ها وجود دارد که کاملا مناسب سفر می باشند. این باربیکیو اندازه کوچکی دارد و قابلیت حمل و نقل دارد.

سوخت باربیکیو های سفری اغلب از طریق ذغال تامین می شود. چرا که در این مکان ها دسترسی به شیر گاز و پریز برق وجود ندارد. این وسیله یک محفظه گردی شکل برای ریختن ذغال دارد. شما می توانید از قبل داخل محفظه را کامل از ذغال پر کنید تا فضای کمتری را در صندوق ماشین اشغال شود.

این نمونه از باربیکیو پایه دار و بدون پایه می باشد. البته اگر محصول مورد نظر شما این امکان را نداشت؛ می توانید به طور جداگانه برای آن پایه تهیه کنید.

بعضی از نمونه های باربیکیو ذغالی مسافرتی یک کیف مخصوص دارند. در این کیف ها علاوه بر قرار گرفتن خود کبابپز تمامی قطعات و لوازم جانبی باربیکیو نیز داخل همین کیف ها قرار داده می شوند.

کبابپز مناسب روف گاردن و تراس

یکی از بهترین فضای مناسب باربیکیو روف گاردن می باشد. این فضا آزاد می باشد و تقریبا محدودیتی در انتخاب نوع باربیکیو برای شما وجود ندارد. اما با این حال بهترین گزینه برای این مکان استفاده از باربیکیو های گازی می باشد.

چرا که در روف گاردن به راحتی به شیر گاز دسترسی دارید. این محصول انرژی مورد نیازش را از طریق گاز شهری تامین می کند و دیگر نیازی نیست که برای خرید سوخت زمان صرف کنید. از طرفی دیگر کار با باربیکیو های گازی به سادگی کار با اجاق گاز های معمولی می باشد.

کبابپز گازی

کبابپز گازی مناسب روف گاردن و تراس

کبابپز های گازی اندازه نسبتا بزرگی دارند و به شما این امکان را می دهند که انواعی از مواد غذایی را در حجم زیاد به طور همزمان بپزید. همچنین برخی از نمونه های آن امکانات ویژه تری مثل شعله پلوپز و…. نیز هستند.

سخن پایانی در مورد فضای مناسب باربیکیو کجاست؟

در این مقاله سعی کردیم به سوال فضای مناسب باربیکیو کجاست؟ پاسخ دهیم . شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی هانیستا از انواع مدل های باربیکیو بازدید بفرمایید. برای هر فضایی که در نظر دارید در آن از باربیکیو استفاده کنید؛ شرکت هانیستا محصول مناسب طراحی کرده و در سایت خود آن را برای به فروش گذاشته است.

سوالات متداول
 1. آیا بهتر است در فضاهای آزاد نیز از باربیکیو استفاده کرد تا منقل؟
  بله، چرا که باربیکیو ها ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند که در منقل ها این ویژگی ها وجود ندارد. به طور مثال در باربیکیوها روشن کردن سخت ذغال، دوده و خاکستر خیلی زیاد را ندارند.
 2. کبابپز مناسب ویلا کدام نمونه از باربیکیوها می باشد؟
  برای این محیط های باز مثل ویلاها تقریبا محدودیتی در انتخاب نوع کبابپز وجود ندارد. اما شرکت هانیستا به شما پیشنهاد می دهد که باربیکیو های گازی و ذغالی این شرکت را خریداری کنید. تا از مزایای هر دو این نمونه ها بهره مند شوید.
 3. آیا برای پخت مواد غذایی به وسیله باربیکیو نیاز به آشپز حرفه ای بودن وجود دارد؟
  خیر، کار با باربیکیو بسیار ساده می باشد و نیازی به آموزش دیدن وجود ندارد. حتی می توان گفت کار با باربیکیو های گازی به سادگی کار با اجاق های گاز می باشد.
 4. برای آشپزخانه های صنعتی کدام مدل از باربیکیوها مناسب است؟
  بهترین گزینه مناسب برای آشپزخانه های صنعتی، کبابپزهای گازی می باشند. چون علاوه بر اینکه اندازه بزرگ و مناسبی برای پخت غذا در حجم بزرگ را دارند، کار با آنها بسیار ساده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =