کباب پز

منظور از کبابپز بدون دود چیست؟

منظور از کبابپز بدن دود چیست

در آپارتمان ها استفاده از کبابپز معمولی تا حدی غیر متعارف می باشد در نتیجه کبابپز بدون دود جایگزین مناسبی برای ساکنین آپارتمان ها خواهد بود. این کباب پزها به صورت تابشی به سیخ ها حرارت داده و گرمای شعله ها را از بالا ساطع می کند.

این دستگاه ها از مدرن ترین انواع کباب پز می باشد که بسیار سبک و کم حجم است. از این کباب پزهای آپارتمانی می توان برای تهیه انواع کوبیده، جگر، جوجه و همچنین گریل ماهی و … استفاده کرد.

کبابپز بدون دود از جنس سرامیک های آجری می باشد و به بهترین شکل گوشت و جوجه را مغز پخت و ترد می کند. از دیگر مزایای این کبابپز عدم نیاز به روغن و ذغال است که پخت و پز و حمل آن را بسیار آسان می کند.

معرفی کبابپز بدون دود

کبابپز بدون دود فاقد دودکش بوده و مخصوص آپارتمان ها می باشد و همچنین به دلیل ساختار و سادگی که دارد بسیار مناسب سفر خواهد بود. این کباب پز حرارت را به صورت مساوی میان تمام قسمت های سیخ منتقل می کند. همچنین هیچ گونه دودی در تراس یا خانه شما خارج نخواهد شد.

کباب پزهای بدون دود به سه نوع گازی، برقی و هیبرید تقسیم می شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

معرفی کبابپز بدون دود
کبابپز قابل حمل بدون دود

کبابپز بدون دود گازی

در صورتی که قصد خرید کبابپز بدون دود گازی را دارید بهتر است فضا و بودجه خود را در نظر بگیرید. این کبابپز از گاز مایع تغذیه می کند و شما می توانید شعله آن را کنترل کنید.

از آنجایی که کباب پزهای بدون دود طعم زغالی کباب را از بین می برند (به دلیل عدم استفاده از زغال)، این کبابپزهای گازی لایه ای از جنس چدن روی سیخ های خود دارند که هنگام گرم شدن تا حدی طعم زغال به کباب می دهد.

این کبابپزها در جنس های چدن و استیل تولید می شوند.

کبابپز بدون دود برقی

کبابپز برقی تا حدی شبیه نوع گازی می باشد اما به جای گاز با برق کار می کند. این کباب پز مناسب کسانی می باشد که تنها به سرعت و آسانی کباب شدن غذا اهمیت می دهند و دودی بودن یا عطر کباب برای آنها اهمیت ندارد. البته در صورتی که طعم زغالی می خواهید می توانید مدلی با سیخ چدنی خریداری کنید.

کبابپز مادون قرمز

کبابپز مادون قرمز از بهترین و ایده آل ترین نوع کبابپزهای بدون دود می باشد. در این کبابپز از امواج مادون قرمز برای پخت کباب استفاده می شود که کاملا بی ضرر هستند. در این کبابپز اشعه تا مغز گوشت را کباب می کند در نتیجه غذایی ترد و کاملا پخته شده خواهید داشت.

میزان تابش در کبابپز مادون قرمز قابلیت تنظیم ندارد اما امواج به گونه ای یکنواخت روی سیخ ها می تابند که نیازی نیست نگران سوختگی های جزئی باشید. البته می بایست زمان برداشتن کباب از باربیکیو را بدانید و رعایت کنید.

کبابپز مادون قرمز
کبابپز اشعه ای

کبابپز هیبریدی

در باربیکیوهای بدون دود ذکر شده امکان استفاده از زغال به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. در نتیجه اگر به کبابپز زغالی تمایل دارید و به نظرتان مطلوب تر است اما به دلیل تولید دود نمی توانید از آن داخل آپارتمان استفاده کنید، توصیه می شود کبابپز هیبریدی را تجربه کنید. در این باربیکیو هم امکان استفاده از زغال وجود دارد هم می توانید به صورت کباب پز گازی از آن استفاده کنید.

به این صورت که در آپارتمان از گاز برای پخت و پز استفاده کنید و در سفر با زغال آن را شعله ور کنید.  البته می بایست هنگام خرید به این مورد که قابل حمل است یا خیر توجه کنید. به این دلیل که برخی از آنها به دلیل اندازه و وزن قابل حمل می باشند.

مزیت کبابپز بدون دود

این کبابپز علاوه بر مزایایی که از آن ذکر شد دارای نشانگر گرما نیز است به گونه ای که متوجه درجه حرارت شده و شما از اینکه چه زمانی مواد غذایی درون آن بگذارید آگاه می کند. در کبابپز بدون دود برقی و گازی می توانید درجه حرارت را تنظیم کنید.

در زمان صرفه جویی می شود چرا که در کبابپزهای زغالی باید به زغال اجازه دهید شعله ور شود. اما برخی از مدل های باربیکیو و کباب پز بدون دود مانند اجاق گاز عمل می کنند و از همان ابتدا می توانید شروع به کباب کردن کنید.

مزیت کبابپز بدون دود
استفاده راحت از کبابپز بدون دود
نتیجه گیری

برخی از کبابپزهای بدون دود بر اساس سلیقه افراد انتخاب خواهند شد به این صورت که فردی زغال را به راحتی در پخت و پز و بدون دود بودن ترجیح می دهد اما شخص دیگری تنها می خواهد بدون دود بودن آشپزی کند.

سوالات متداول
  1. کبابپز گازی با گاز شهری کار می کند؟
    تنها گاز مایع در این کباب پز مورد استفاده می باشد.
  2. کدام کبابپز کم هزینه تر است؟
    در کبابپز بدون دود گازی، گاز مصرف بالایی دارد و در برقی، مصرف برق بالا می رود. در این صورت استفاده از باربیکیو مادون قرمز  به صرفه تر است.
  3. کبابپز بدون دود می تواند در ابعاد بزرگ کاربرد داشته باشد؟
    برخی مزایای این کبابپزها به قابل حمل بودن آن اشاره می کنند. اما با این حال که باربیکیوهای بزرگ در ویلاها و محیط های باز استفاده می شوند، می توانید تا حد محدودی سایز بزرگ آن را تهیه کنید. در این مورد می توانید کبابپز برقی خریداری کنید چرا که این باربیکیو همواره باید در خانه باشد تا استفاده شود. (به دلیل نیاز به برق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هجده =