کباب پز

چرا کباب پز گازی دود میکند؟

چرا کباب پز گازی دود میکند؟

جلوگیری از مشکلات کباب پز

امروزه به دلیل آپارتمان نشینی، مردم مجبور به استفاده از کباب پز ها می باشند. از این نوع کباب پز ها برای انواع کباب ها استفاده می شود. بهتر است زمانی که از کباب پز استفاده می کنید حواستان کامل باشد. زیرا همه کباب پز های گازی با مشکلاتی رو به رو هستند که بسیار آسان می توان از بروز این مشکلات با نحوه صحیح استفاده کردن جلوگیری کرد. برای پاسخ به چرا کباب پز گازی دود میکند؟ موارد زیر را به دقت مطالعه کنید.

کباب پز

کبابپز ذغالی و گازی

علت های دود کردن کباب پز گازی

علل های زیادی می توانید موجب دود کردن کباب پز گازی شود که شامل مراحل زیر می باشد.

مشکلاتی مانند گرد و غبار، زنگ زدگی و دود کردن موجب خرابی کباب پز می گردد و شما می توانید با استفاده از راهکارهایی مناسب از دود کرد کباب پز گازی جلوگیری کنید. ابتدا باید کباب پز را از خود دور نگه دارید و برای زمانی که قصد دارید از منزل خارج شوید، از داشتن درپوش کباب پز مطمئن شوید. برخی از کباب پز های گازی که کاملا مقاوم و ضد زنگ هستند ممکن است دچار زنگ زدگی شوند. باید برای جلوگیری از زنگ زدگی آن را در محیط خنک و خشک نگهداری کنیم. لذا برای تمیز کاری باید از یک برس سیمی مخصوص استفاده کنید تا به طور کامل پاک شدن کباب پز گازی مطمئن شوید.

دلایل اصلی دود کردن کباب پز های گازی

یکی از علت هایی که چرا کباب پز گازی دود میکند؟ آن است مواد غذایی که بر روی کباب پز گازی از قبل به جای مانده است، باعث دود کردن آن می شود. پس بهتر است، تا قبل از انباشته شدن مواد غذایی طبخ شده به تمیز کاری آن اقدام کنید. یکی دیگر از دلایلی که چرا کباب پز گازی دود میکند؟ آن است، بعضی افراد قبل از داغ شدن کباب پز گازی، کباب ها را بر روی کباب پز قرار می دهند، زیرا شما باید اول صبر کنید تا کباب پز داغ شود و بعد عملیات کباب پزی را شروع کنید. زیرا با انجام این عمل از چسبیدن و دود کردن کباب جلوگیری می کنید.

همه می دانیم، که کباب پز های گازی از کباب پز های ذغالی ساده تر هستند، ولی بیشتر افراد به درستی از آن استفاده نمی کنند. یکی از مهم ترین علت ها که چرا کباب پز گازی دود میکند؟ می تواند مسدود شدن مشعل های کباب پز گازی باشد. که باید حتما زمان مسدود شدن خروجی شعله را باز کنیم تا موجب دود نشود.

نکاتی مهم درباره استفاده از کباب پز

ممکن است در هنگام استفاده از کباب پز گازی شعله کباب پز کم یا زرد رنگ بسوزد، در این زمان باید رگولاتور ها را چک کنید، ممکن است نا منظم باشند یا نیاز به تعویض داشته باشند. در این زمان باید حتما کباب پز را خاموش کنید و مطمئن شوید که سیلندر گاز قطع شده است. البته باید بگوییم این اتفاق زمانی می افتد که گاز نتواند به درستی در شعله ها جریان داشته باشد.

کباب پز دو کاره

کباب پز 2 کاره

یکی دیگر از نکات مهم برای استفاده از کباب پز گازی این است که باید بدانیم کباب پز باید به طور کامل روشن شود. اگر به طور کامل روشن نشود موجب دود کردن کباب پز گازی می گردد. بنابراین در این زمان باید سریعا به تعمیرکار مراجعه کنیم تا بتواند علت را بررسی کند. در نهایت پس از تعمیر مطمئن شوید که مشعل ها هنگام روشن شدن جرقه می زنند و فاقد از هر گونه مواد غذایی و روغن است.

علت استفاده از کباب پز

معمولا از این نوع کباب پز افرادی استفاده می کنند که هر هفته مهمانی دارند و جمعیت اعضای خانواده خود و مهمان های شان زیاد است. همچنین با خرید کباب پز گازی دیگر از بوی دود و طعمی طبیعی راحت می شوید.

مزیت های استفاده از کباب پز گازی

 • یک دست کباب شدن مواد غذایی
 • عدم نیاز به ذغال و بدون دود و بو
 • عدم نیاز به مهارت خاصی برای کباب کردن و سهولت استفاده از آن برای همه

بهتر است کباب پزی گازی خریداری کنید که جنس بدنه آن از فولاد باشد زیرا هم بادوام تر و هم با کیفیت تر می باشد و هم چنین توجه داشته باشید قیمت این نوع کباب پز از دیگر از کباب پز ها گران تر می باشد.

مزیت کباب پز

ویژگی کباب پز

نتیجه گیری

در پاسخ برای اینکه چرا کباب پز گازی دود میکند؟ می توان گفت به دلایل زیادی موجب شود کباب پزها دود کند این عوامل شامل مسدود شدن شعله های کباب پز، عدم به طور کامل روشن شدن کباب پز و انباشته شدن مواد غذایی بر شعله های کباب پز می شود. بهتر است پیش نهایی کردن خرید خود به فروشگاه اینترنتی هانیستا مراجعه کنید تا بعد از کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه مدل ها گوناگون بهترین آنرا خریداری کنید. ضمن اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کارشناسان ما پیام دهید.

سوالات متداول

 1. چرا کباب پز گازی دود میکند؟
  زیرا مشعل های کباب پز مسدود شده اند یا مواد غذایی از قبل بر روی شعله های آن انباشته شده اند.
 2. چگونه می توانیم از دود کردن کباب پز جلوگیری کنیم؟
  باید در ابتدا به طور صحیحی از کباب پز استفاده کنیم و به رنگ شعله توجه لازمه را داشته باشیم. ضمن اینکه پیش از استفاده از کباب پز آن را کاملا یک و تمیز کنیم.
 3. برای خرید کباب پز گازی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟
  به نکاتی مانند جنس بدنه، قیمت آن، مزایای آن و محل استفاده از آن و متراژ آن توجه داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =