باربیکیو

مزایا فن در باربیکیو

فن در باربیکیو

باربیکیو فن دار

آشپزی کردن، یک کاری می باشد که چند مرحله دارد. این مراحل به قبل از آشپزی، هنگام پخت و پز و بعد از آماده شدن غذاها تقسیم می شود. مرحله پخت و پز، شاید مهم ترین مرحله آشپزی باشد. زیرا بیشترین تاثیر را در طعم غذا دارد. باد زدن ذغال ها هم در همین مرحله باشد. باد زدن و روشن نگه داشتن ذغال ها روی باربیکیو می تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد. به همین علت فن باربیکیو ساخته شد. مزایا فن باربیکیو برای افرادی که علاقه ای زیادی به منتظر ماندن در کنار غذا ها ندارد بسیار زیاد است. در ادامه به مزایا این قطعه اشاره بیشتری داریم.

باربیکیو فن دار

فن باربیکیو

فن باربیکیو چه کار می کند؟

از مهم ترین مزایا فن باربیکیو، باد زدن اتوماتیک آن می باشد. همانطور که می دانید اگر شما در آشپزی با باربیکیو، ذغال ها را به خوبی باد نزنید، تمام مواد غذایی به خوبی پخته نمی شوند. به همین علت شما نیاز دارید در زمان آشپزی به خوبی ذغال ها را باد بزنید. فن در مدلهای باربیکیو ذغالی می تواند این کار را برای شما انجام دهد. به این صورت این قطعه علاوه بر باد زدن ذغال ها به صورت خودکار، مواد غذایی را هم آماده می کند. به این صورت موجب خوش طعم تر شدن غذاها می شود.

مزایا فن برای آشپز

مزایا فن باربیکیو فقط در باد زدن ذغال ها به صورت اتوماتیک نمی باشد. بلکه برای آشپز هم مزایا بسیار خوبی دارد. در ادامه به این مزایا اشاره می کنیم.

مصرف انرژی کمتر

اگر شما می خواهید برای افراد زیادی غذا آماده کنید، مواد غذایی زیادی را هم باید گریل کنید. اگر شما بخواهید دائما این مواد غذایی را باد بزنید، باید انرژی زیادی را برای این کار هدر دهید. این کار می تواند آشپز را بسیار خسته کند. اما با فن باربیکیو نیازی نیست که انرژی زیادی را برای این کار هدر دهید. زیرا این قطعه کارش را انجام می دهد.

دور ماندن از دود

اگر شما بخواهید دائما در زمان آشپزی، کنار باربیکیو باشید، بعد از کار متوجه می شوید که بوی دود شما را فرا گرفته است. این بوی دود برای بسیاری از افراد می تواند نا خوشایند باشد. اما از مزایا فن باربیکیو این است که شما بوی دود کمتری میگیرید. زیرا نیازی نیست که دائما در کنار مواد غذایی باشید.

باربیکیو

باربیکیو فن دار

گذراندن وقت در کنار آشنایان

معمولا در هنگام آشپزی و غذا خوردن، افراد کارهایشان را کنار می گذارند و مشغول صحبت و تفریح می شوند. اما آشپز باید دائما در کنار مواد غذایی باشد و همواره ذغال ها را باد بزند. اما اگر باربیکیویی که با آن غذاها را آماده می کند، فن دار باشد، زمان کمتری را باید برای آشپزی بگذارد. زیرا فن باربیکیو به صورت اتوماتیک غذا ها را می پزد.

معایب FAN در آشپزی

ما تا اکنون فقط به مزایا فن باربیکیو اشاره کردیم. اما این وسیله برخی معایب هم دارد. این معایب عبارت اند از:

 • فن های برقی، آلودگی صوتی ایجاد می کند.
 • در فن های دستی، مانند بادبزن نیاز به انرژی دارید.
 • اگر شما کاملا حواستان از غذا پرت شود، ممکن است غذای شما بسوزد.

فن دستی مانند همان باد بزن عمل می کند و زیاد فرقی ندارد. اما فن برقی فقط یک سر و صدا ایجاد می کند و شما نیازی نیست که انرژی زیادی مصرف کنید. پس اگر سر و صدا برای شما اهمیت ندارد، می توانید از این قطعه برقی استفاده کنید.

خرید باربیکیو با فن برقی

اکنون اگر شما قصد آن را دارید که یک باربیکیو با فن برقی تهیه کنید و از مزایا فن باربیکیو استفاده کنید، می توانید به فروشگاه هانیستا مراجعه کنید. مدل های مختلفی از این باربیکیو ها در فروشگاه هانیستا وجود دارد از جمله:

 • ذغالی 211
 • سه منظوره 209
 • ذغالی 413
 • ذغالی 414

شما می توانید این مدل ها را در قسمت باربیکیو فروشگاه هانیستا مشاهده کنید و اقدام به خرید آن ها کنید.

باربیکیو

باربیکیو هانیستا

جمع بندی

باد زدن ذغال ها در هنگام آشپزی کردن، یک عمل بسیار مهم در هنگام آشپزی کردن می باشد. زیرا موجب بهتر پخته شدن غذا ها می شود. از مزایا فن در باربیکیو این است که به صورت اتوماتیک، عمل باد زدن ذغال ها توسط این قطعه انجام می شود. علاوه بر این، مزایا بسیار دیگری هم دارد که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم. همچنین می توانید برای خرید باربیکیو فن دارد به فروشگاه هانیستا مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. از مهم ترین مزایا فن باربیکیو چیست؟
  از مهم ترین مزیت این وسیله، این می باشد که به صورت خودکار ذغال ها را باد می زند و غذا را بهتر آماده می کند؟
 2. مهم ترین عیب فن ها چیست؟
  عیب فن برقی این است که آلودگی صوتی ایجاد می کند و عیب فن های دستی این است که نیاز به انرژی زیادی دارید.
 3. کدام باربیکیو های فروشگاه هانیستا دارای فن برقی هستند؟
  باربیکیو های 208، 209، 413 و 414 باربیکیوهای فن دار فروشگاه هانیستا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =