باربیکیو

انواع منبع سوخت در باربیکیو

منبع سوخت باربیکیو

انواع مختلف باربیکیو

باربیکیو ها را می توان با توجه به ویژگی های مختلف آن ها، به دسته بندی های مختلفی تقسیم کرد. مهم ترین ویژگی های این وسیله که دسته بندی آن ها بیشتر بر آن اساس انجام می شود، منبع سوخت آن ها است. باربیکیو ها با سوخت های متفاوتی کار می کنند. هر کدام از این منبع سوخت ها می تواند برای افراد مختلف مناسب باشد. در ادامه این مقاله، انواع منبع سوخت باربیکیو ها را نام می بریم و ویژگی های آن ها را معرفی می کنیم. این گونه شما راحت تر می توانید باربیکیو خود را انتخاب کنید.

انواع منبع سوخت باربیکیو

همانطور که گفتیم، چند مدل، منبع سوخت در باربیکیو داریم که عبارت اند از:

 • ذغالی
 • گازی
 • برقی
باربیکیو ذغالی

باربیکیو هانیستا

این سوخت هایی می باشد که در باربیکیوهای مختلف از آن ها استفاده می شود. این مدل های مختلف می تواند باب سلیقه افراد مختلف باشد. اما اگر شما نمی دانید که هر کدام از این مدل ها چه ویژگی هایی دارند که مناسب شما باشند، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

منبع سوخت ذغال

یکی از پر استفاده ترین منبع سوخت ها در باربیکیو ذغال می باشد. چون ذغال را می توان در هر جایی حمل کرد. علاوه بر آن اگر غذاها با ذغال آماده شوند، طعم بهتری خواهند داشت. همچنین باربیکیو ذغالی، موجب می شود تا شما در هر جایی آشپزی کنید. زیرا در مدل های گازی و برقی، شما باید در نزدیکی یک پریز برق و یا شیر گاز باشید تا بتوانید باربیکیو خود را راه اندازی کنید.

اما حواستان باشد که این مدل، دود بیشتری نسبت به باقی سوخت ها تولید می کند. علاوه بر آن، برای استفاده از باربیکیوهای ذغالی، نیاز به لوازم جانبی بیشتری نسبت به باقی مدل ها دارید. در کل می توان گفت این نوع باربیکیو بیشتر مناسب افرادی است که علاقه به آشپزی سنتی دارند.

منبع سوخت گاز

مدل دیگر منبع سوخت باربیکیو گازی می باشد. باربیکیو های گازی تمام حرارت را به صورت یکسان پخش می کنند و غذا ها به خوبی و یکدست آماده می شوند. علاوه بر ان زمان کمتری هم صرف آماده کردن غذا ها می کنید. همچنین این باربیکیو ها دود کمتری نسبت به مدل ذغالی تولید می کنند.

ولی باید توجه داشته باشید برای استفاده از این باربیکیو، شما باید نزدیک یک شیر گاز شهری باشید تا سوخت به باربیکیو برسد. اگر هم می خواهید در مکان های مختلف از باربیکیو استفاده کنید، شما باید یک کپسول گاز جداگانه تهیه کنید که می تواند هزینه بر باشد. این باربیکیو برای افرادی مناسب می باشند که برای آشپزی زمان زیادی نمی خواهند بگذارند.

باربیکیو گازی

باربیکیو هانیستا

منبع سوخت برق

نوع بدی منبع سوخت باربیکیو برقی است. باربیکیو های برقی بسیار کوچک تر از دو مدل دیگر می باشند. به این صورت شما می توانید در کوچکترین فضاها این باربیکیو را قرار دهید و از آن استفاده کنید. همچنین برای این باربیکیو هم شما نیاز مثل مدل ذغالی همواره مراقب غذا باشید و مانند مدل گازی آشپزی راحتی دارید.

ولی یک نکته قابل توجه در مدل های برقی این است که شما باید در نزدیکی یک پریز برق باربیکیو خود را قرار دهید. علاوه بر آن می تواند هزینه برق جداگانه برای شما رقم بزند. به طور کل می توان گفت این مدل باربیکیو بیشتر مناسب افرادی است که فضای زیادی برای آشپزی کردن در اختیار ندارند.

باربیکیو برقی

انواع باربیکیو برقی

خرید باربیکیو های مختلف

اکنون که شما ویژگی انواع باربیکیو ها را شناختید، راحت تر می توانید منبع سوخت باربیکیو مورد نیاز خود را انتخاب کنید. برای خرید باربیکیو شما می توانید به فروشگاه هانیستا مراجعه کنید. در فروشگاه اینترنتی هانیستا انواع مدل های ذغالی، گازی و چند کاره وجود دارد که می توانید آن ها را با بهترین قیمت و بیشترین کیفیت خریداری کنید. همچنین برای مشاوره و آشنایی بیشتر با باربیکیو ها، با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

جمع بندی

منبع سوخت باربیکیو، مهم ترین ویژگی این وسیله است. هر کدام از این منبع سوخت ها برای افراد مختلفی مناسب می باشد. ما انواع این باربیکیوهای ذغالی، گازی و برقی را به شما معرفی کردیم تا شما انتخاب راحت تری برای خرید خود داشته باشید. همچنین شما می توانید انواع این باربیکیو ها را در فروشگاه هانیستا مشاهده کنید.

سوالات متداول

 1. انواع منبع سوخت باربیکیو کدام موارد هستند؟
  باربیکیو گازی، برقی و ذغالی از انواع منبع سوخت های این وسیله می باشند.
 2. کدام منبع سوخت برای کسانی که می خواهند غذاهایشان طعم بهتری داشته باشد مناسب است؟
  باربیکیو ذغالی، طعم اصلی را در غذا ها حفظ می کند و مزه اصلی غذاها را حفظ می کند.
 3. کدام مدل باربیکیو ها دود کمتری تولید می کنند؟
  باربیکیو های گازی و برقی دود کمتری نسبت به ذغالی تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =