باربیکیو

دستور پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو

پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو

تهیه ماهی تیلاپیا با باربیکیو

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به سلامت غذایی خود اهمیت می دهید، قرار دادن یک وعده ماهی در هفته برای شما بسیار لازم است. اما برخی افراد ممکن است مزه ماهی تیلاپیا را دوست نداشته باشند. به همین دلیل ممکن است از خوردن ماهی اجتناب کنند. اما راه هایی وجود دارد که می تواند طعم این غذا را بهبود ببخشد. آن هم پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو می باشد. اگر شما این غذای دریایی بسیار مفید را به وسیله باربیکیو آماده کنید، موجب خوش طعم تر شدن آن می شود.

در ادامه این مقاله ما می خواهیم مواد غذایی و دستور پخت این غذا را به شما معرفی کنیم.

مواد غذایی لازم برای پخت ماهی تیلاپیا

برای پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو شما به یک سری مواد غذایی لازم نیاز دارید از جمله:

 • 8 عدد فیله تیلاپیا
 • یک چهارم پیمانه کره حل شده
 • نمک به مقدار لازم
 • یک دوم قاشق مربا خوری فلفل سفید
 • یک دوم قاشق مربا خوری فلفل قرمز
 • 2 قاشق مربا خوری پودر پاپریکا
 • یک چهارم قاشق مربا خوری پودر آویشن
 • یک چهارم قاشق مربا خوری ریحون آسیاب شده
 • یک قاشق مربا خوری پودر سیر
 • یک قاشق مربا خوری پودر پیاز
مواد غذایی تیلاپیا

مواد غذایی برای تهیه تیلاپیا

این ادویه ها می تواند بسیار به خوشمزه شدن ماهی تیلاپیا کمک کند.

نکات قبل از گریل کردن

برای آنکه پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو طعم بهتری داشته باشد، بهتر است قبل از آشپزی برخی نکات را انجام دهید. مورد اول این است که  اگز از باربیکیو گازی استفاده می کنید آنرا نیم ساعت قبل از شروع به آشپزی روشن کنید تا صفحه گریل باربیکیو حرارت لازم را ببیند و موقع قرار دادن ماهی، سرد نباشد. نکته بعدی که اهمیت بسیار زیادی در بهتر شدن طعم غذا دارد این است که ماهی را قبل از شروع به آشپزی به ادویه جات آغشته کنید. برای این کار طبق دستورالعمل زیر کارها را انجام دهید.

در قدم اول به خوبی فیله ها را بشویید و پاک کنید. سپس فیله ها را بر روی توری قرار دهید و منتظر بمانید خشک شوند. پس از خشک شدن، تمام فیله ها را به کره آغشته کنید. اکنون باید تمام ادویه هایی را که از قبل آماده کردید مانند پاپریکا، فلفل سفید و قرمز، پودر آویشن، ریحان آسیاب شده، پودر سیر و پیاز را در یک ظرف، با هم ترکیب کنید.

اکنون ادویه های ترکیب شده را به خوبی بر روی ماهی تیلاپیا بریزید. دقت داشته باشید که ادویه ها بر روی تمام فیله ها ریخته شود.

پخت ماهی تیلاپیا

اکنون نوبت پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو می باشد. پس از آنکه شما فیله را به ادویه جات آغشته کردید و باربیکیو را از قبل روشن کردید که گرم شود، باید فیله ها را بر روی صفحه گریل قرار دهید. دقت داشته باشید نباید به صورت مداوم فیله ها را برگردانید. شما باید فیله ها را بر روی صفحه گریل قرار دهید و زمانی که رنگ فیله ها عوض شد، فیله های تیلاپیا را برگردانید تا سمت دیگر ماهی به خوبی پخته شود. پس از آنکه هر دو سمت ماهی ها به خوبی پخته شد، فیله ها را از روی صفحه گریل بردارید تا نسوزند. اکنون می توانید به سلیقه خودتان چاشنی های دیگر را هم در کنر این غذا قرار دهید.

تهیه ماهی تیلاپیا

پخت ماهی تیلاپیا

جمع بندی

تمام ماهی ها از جمله تیلاپیا، همیشه جزو غذاهای مغذی شناخته می شوند. ما در این مقاله مواد لازم و دستور پخت این ماهی را به شما آموزش دادیم. اما نکته مهم در هنگام پخت این غذا، استفاده از وسیله ای به نام باربیکیو است. اگر پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو انجام شود، می تواند بسیار آن را خوشمزه تر کند. اگر شما باربیکیو ندارید و می خواهید یک باربیکیو برای تهیه این غذا و دیگر غذاها تهیه کنید، می توانید به فروشگاه هانیستا مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. چرا بهتر است پخت ماهی تیلاپیا با باربیکیو انجام شود؟
  زیرا پخت این غذا با باربیکیو، موجب بهتر شدن طعم آن می شود و موجب می شود بوی بد ماهی از بین برود.
 2. قبل از آنکه فیله ماهی تیلاپیا را روی صفحه گریل قرار دهیم، باید چه کارهایی انجام دهیم؟
  بهتر است قبل از قراردادن فیله ها برروی صفحه گریل، آن ها را به ادویه جات آغشته کنید و باربیکیو را از قبل روشن کنید تا هنگام پخت سرد نشوند.
 3. کدام ادویه ها برای بهتر کردن طعم ماهی تیلاپیا استفاده می شود؟
  ادویه های پاپریکا، فلفل سفید و قرمز، پودر آویشن، ریحان آسیاب شده، پودر سیر و پیاز برای بهتر کردن طعم این غذا استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =