باربیکیو

آموزش تهیه هویج کباب شده با کره

هویج کبابی

روش تهیه هویج کباب شده با کره

هویج کباب شده با کره یک غذای بسیار خوشمزه می باشد. از آنجا که امروزه برخی از افراد به سمت گیاه خواری رفته اند باید غذاهای گیاهی مختلفی را بلد باشند. هویج کبابی یک غذای گیاهی بسیار خوشمزه و مقوی می باشد. نکته مهم هویج کبابی این است که علاوه بر افراد گیاه خوار، تمامی افراد می توانند از آن استفاده کنند. زیرا مزه آن را بیشتر افراد دوست دارند. اما یک وسیله مهم برای درست کردن این غذا، باربیکیو می باشد. باربیکیو ذغالی ، گازی و برقی از مناسب ترین وسایل آشپزی برای تهیه این غذا می باشد.  ما در ادامه روش تهیه هویج کبابی با کره را با باربیکیو توضیح داده ایم.

هویج کباب

هویج کباب شده

مواد مورد نیاز برای هویج کبابی

برای تهیه هویج کباب شده با باربیکیو به وسایل بسیار ساده ای نیاز دارید. به طوری که می توان گفت این مواد در هر خانه ای یافت می شود. پس شما برای آماده کردن این غذا کار سختی ندارید. مواد غذایی لازم برای تهیه هویج کبابی عبارت اند از:

 • 8 الی 10 عدد هویج سایز متوسط
 • یک چهارم پیمانه کره
 • نصف قاشق چایخوری سرکه
 • نصف قاشق چایخوری نمک
 • یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه
 • یک قاشق چایخوری جعفری ریز شده

توجه داشته باشید این مقدار مواد غذایی برای 4 نفر مناسب است. اگر شما هویج کبابی با کره را برای افراد بیشتری می خواهید درست کنید باید به مقدار مناسبی مواد را اضافه کنید. اما در ادامه ما روش تهیه این غذا را با باربیکیو برای شما آورده ایم.

زمان تهیه هویج کباب شده

برای درست کردن این غذای گیاهی زمان بسیار کمی را نیاز دارید. زیرا برای آماده سازی کره و باربیکیو ده دقیقه زمان نیاز است. همچنان برای کباب کردن هویج ها 3 الی 5 دقیقه زمان نیاز است. در کل می توان گفت برای تهیه این غذای خوشمزه بیشتر از 15 دقیقه زمان نیاز ندارید. در ادامه ما به شما توضیح می دهیم که در این 15 دقیقه چگونه می توان این غذای خوش طعم، سالم و گیاهی را تهیه کرد.

روش آماده سازی غذا

برای درست کردن این غذا باید در ابتدا پوست هویج ها را بکنید. سپس آن ها را داخل آب جوش قرار دهید و منتظر بمانید نیم پز شود. دقت داشته باشید نگذارید هویج ها کاملا نرم شوند. پس از آن باید هویج ها را بیرون آورید و به مدت زمان 10 ثانیه با آب آن ها را شست و شو دهید. بعد از آن که خنک شدند می توانید با یک دستمال آن ها را خشک کنید.

اکنون باید باربیکیو خود را آماده کنید. برای تهیه هویج کباب شده با کره باید دما باربیکیو خود را بین 200 تا 260 درجه سانتی گراد قرار دهید. همچنان باید وسایل جانبی باربیکیو را هم مانند انبر در کنار خود داشته باشید.

اکنون باید کره را به همراه سرکه حرارت دهید. بعد از آن که حرارت دادید منتظر بمانید تا کره به صورت مایع شود. اکنون باید هویج ها را به کره آغشته کنید. بعد از این کار باید نمک و فلفل سیاه را بر روی هویج بریزید.

هویج کبابی

هویج کبابی با کره

روش کباب کردن غذا

اکنون که مواد غذایی را آماده کردید، نوبت کباب کردن آن ها است. اکنون باید هویج های آغشته به کره را با انبر بر روی باربیکیو خود قرار دهید. سپس منتظر بمانید تا هویج ها به نوعی گریل شوند. در این مرحله خطوط گریل که به صورت مخطط بر روی هویج ها ظاهر می شوند. اکنون هویج کباب شده با کره آماده است.

برای سرو این غذا می توانید دوباره هویج را به کره مایع و ادویه ها آمیخته کنید. سپس برای تزئین غذا می توانید از جعفری در کنار بشقاب خود استفاده کنید. اکنون این غذای گیاهی خوشمزه آماده مصرف می باشد.

جمع بندی

اگر شما هم جزو افراد گیاهخوار هستید، باید غذاهای زیادی را بلد باشید. هویج کباب شده با کره یکی از این غذاهای بسیار خوشمزه و سالم می باشد. اما برای تهیه این غذا نیاز به وسیله ای به نام باربیکیو دارید. چون باربیکیو تهیه غذا را به بهترین و سریعترین شکل ممکن انجام می دهد. زیرا درست کردن هویج کبابی با باربیکیو کلا 15 دقیقه زمان می برد. همچنان استفاده از این وسیله موجب بهتر کباب شدن هویج ها و در نتیجه خوشمزه تر شدن آن می شود. اگر شما می خواهید برای درست کردن این غذا و غذاهای دیگر از باربیکیو استفاده کنید، می توانید از فروشگاه هانیستا این کار را انجام دهید.

سوالات متداول

 1. برای درست کردن هویج کباب شده با کره به چه موادی نیاز است؟
  هویج، کره، نمک، فلفل سیاه، جعفری و سرکه از مواد مورد نیاز برای تهیه کردن هویج کبابی می باشد.
 2. برای تهیه هویج کبابی چه مقدار زمان لازم است؟
  برای آماده سازی باربیکیو و مواد غذایی 10 دقیقه و برای پخت هویج ها 5 دقیقه زمان نیاز است. در کل برای آماده سازی این غذا 15  دقیقه زمان نیاز است.
 3. باید قبل از آنکه هویج ها را بر روی باربیکیو قرار دهیم چه کاری انجام بدهیم؟
  باید آن ها را نیم پز کرد و بعد از خشک شدن، کره و ادویه ها را به هویج آغشته کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 8 =