باربیکیو

رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو

رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو در سایت هانیستا

نکات ایمنی استفاده از باربیکیو

باربیکیو ها ابزاری هستند که به کمک آنها می تواند غذاهای لذیذ و بدن روغن تهیه کرد. اما در زمان استفاده از باربیکیو ها باید نکات ایمنی را رعایت کرد تا در زمان استفاده مشکلی وجود نداشته باشد. آیا می دانید رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو چه اهمیتی دارد؟ برگزاری یک مهمانی و طبخ غذا به کمک باربیکیوها بسیار لذت بخش است اما اگر به نکات ایمنی توجه نداشت خطرات و مشکلاتی به وجود می آید. چه نکات ایمنی باید در زمان استفاده از باربیکیو ذغالی مورد توجه قرار گیرند؟

مراقبت از مواد غذایی بیرون از آشپزخانه

یکی از نکات بسیار مهم که باید در رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو به آن توجه بسیاری کرد مراقبت از مواد غذایی در بیرون از یخچال است. میکروب ها زمانی که مواد غذایی بیرون از یخچال و در جاهای گرم قرار دارند سریعتر سبب آلوده شدن آنها می شوند.

اهمیت مراقبت از مواد غذایی بیرون از آشپزخانه در سایت هانیستا
نحوه مراقبت از مواد غذایی بیرون از یخچال

اگر می خواهید مواد غذایی که باید در یخچال نگهداری شوند را با خود بیرون ببرید حتما باید از آنها در دمای مناسب نگهداری کنید. استفاده از یخ برای سرد نگه داشتن این مواد بسیار موثر است زیرا مانع از رشد میکروب ها می شود. به اندازه مصرف گوشت از یخچال خارج کنید تا از خراب شدن و فساد گوشت جلوگیری کنید.

تنظیم دمای مناسب با مواد غذایی

زمانی که شما از باربیکیو ها برای تهیه غذا استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که استفاده از شعله کم بهترین گزینه است. برای تهیه گوشت با باربیکیو به نکات زیر توجه داشته باشید این نکات عبارتند از:

 • بهترین برای گوشت قرمز 145 درجه فارنهایت است.
 • گوشت چرخ کرده بهتر است در دمای 160 درجه طبخ شود.
 • برای طبخ مرغ با باربیکیو بهترین دما 165 درجه فارنهایت است.
 • پس از طبخ انواع گوشت 3 تا 5 دقیقه بعد آنها را مصرف کنید.
اهمیت تنظیم دمای باربیکیو در سایت هانیستا
تنظیم دمای باربیکیو

یک نکته مهم که در رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو اهمیت بالایی دارد نحوه و دمای طبخ مواد غذایی است. اگر شما از دمای مناسب برای استفاده نکنید مواد غذایی به خوبی طبخ نمی شوند و می توانند سبب ایجاد بیماری شوند.

شستشوی دست ها

زمانی که می خواهید اقدام به طبخ مواد مواد غذایی کنید حتما دست های خود را بشویید. افراد زمانی که بیرون می روند حتما در حین بازی و یا فعالیت های گوناگون اشیایی را لمس می کنند. شستن دست ها سبب جلوگیری از انتفال آلودگی ها به مواد غذایی می شود. بیشتر افراد شستشوی دست ها را جدی نمی گیرند و همین امر سبب ایجاد بیماری می شود.

در پاسخ به سوال رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو چه اهمیتی دارد؟ باید گفت رعایت نکات ایمنی سبب جلوگیری از بیماری ها، فساد مواد غذایی و تهیه غذایی لذیذ تر می شود. اگر در جایی هستید که به آب دسترسی ندارید از ژل ها یا اسپری های ضدعفونی دست کمک بگیرید. حتما به رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو توجه داشته باشید.

اجتناب از گرمای بیش از حد

از قرار دادن باربیکیو در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. زمانی که شما باربیکیو را در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار می دهید و مشغول به پخت غذا می شوید علاوه بر گرمای خورشید باید گرمای باربیکیو را نیز تحمل کنید.

گرمای بیش از حد باربیکیو سبب چه مشکلاتی می شود؟ پاسخ در سایت هانیستا
سوختن گوشت بر اثر گرمای بیش از حد

گرمای بیش از حد سبب ایجاد مشکلاتی در بدن می شود. سردرد و گرمازدگی از مشکلات شایعی هستند که در زمان قرار گرفتن در دمای بیش از حد ایجاد می شوند. در رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو توجه به گرما اهمیت بسیار بالایی دارد. حتما در زمانی که در معرض گرمای بیش از حد قرار می گیرید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

نکات ایمنی استفاده از باربیکیو

توجه به نکات ایمنی در زمان استفاده از باربیکیو از اهمیت بالایی برخوردار است. از نکات کلی که باید در زمان استفاده از باربیکیو به آنها توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 • باربیکیو را دور از خانه آماده کنید.
 • پایه ای باربیکیو را محکم کنید و از استحکام آنها مطمئن شوید.
 • نظافت باربیکیو را جدی بگیرید.
 • مراقب نشتی گاز باربیکیو باشید و به صورت دوره ای آن را چک کنید.
 • اگر شعله باربیکیو خاموش شده گاز را ببندید و بعد از چند دقیقه اقدام به روشن کردن باربیکیو کنید.
 • برای جابه جایی باربیکیو اجازه دهید به خوبی سرد شود.
 • در زمان استفاده از باربیکیو همیشه آماده خاموش کردن و مهار آتش باشید.

رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو به شما کمک می کند تا در زمان استفاده از باربیکیو با مشکلی مواجه نشوید. همچنین رعایت این نکات به طبخ بهتر مواد غذایی کمک می کند.

رعایت نکات ایمنی در خرید باربیکیو

برای خرید باربیکیو راه های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین راه ها برای خرید باربیکیو مراجعه به سایت هانیستا است. شما با مراجعه به سایت هانیستا می توانید تنوع بالای انواع باربیکیو را مشاهده کرده و باربیکیو مناسب خود را سفارش دهید. با خرید باربیکیو از این سایت خیالتان از کیفیت باربیکیو و قیمت خرید راحت است.

سخن پایانی

از باربیکیوها به خصوص در فصل گرما استفاده بیشتری می شود. توجه به رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو سلامت شما و مواد غذایی که استفاده می کنید را تضمین می کند. مهم ترین نکته در رعایت نکات ایمنی حین باربیکیو تنظیم دمای باربیکیو است. حتما قبل از طبخ غذا از دمای مناسب استفاده کنید. اگر قصد خرید باربیکیو دارید به سایت هانیستا مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. چگونه باید باربیکیوها را جابجا کرد؟
  برای جابجایی باربیکیوها ابتدا باید اجازه داد به خوبی سرد شوند. زمانی که باربیکیو نیاز دارد تا سرد شود حدود 1 ساعت است.
 2. آیا زمانی که باربیکیو خاموش شد می توان به سرعت آن را روشن کرد؟
  خیر برای روشن کردن باربیکیو باید ابتدا باید باربیکیو را خاموش کرده و گاز را ببندید. بعد از 5 دقیقه می توانید نسبت به روشن کردن باربیکیو اقدام کنید.
 3. چگونه باید باربیکیو را تمیز کرد؟
  برای تمیز کردن باربیکیو باید اجازه دهید به خوبی سرد شود سپس آن را تمیز کنید. در تمیز کردن از مواد شیمیایی استفاده نکنید و از آب صابون استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =