باربیکیو

طراحی باربیکیو برای فضای لوکس

طراحی باربیکیو لوکس

دیزاین باربیکیوهای بزرگ و لوکس

برخی باربیکیوهای بزرگ را به کبابپزهای کوچک و رومیزی ترجیح می دهند. در نتیجه اگر دارای فضای کافی هستید توصیه می شود باربیکیوهای بزرگ با طراحی های مدرن و منحصر به فرد را انتخاب نمایید. فضاهایی که برای طراحی باربیکیو مناسب می باشند شامل تراس های بزرگ، حیاط، باغ و روف گاردن هستند. در ادامه بیشتر به قواعد طراحی باربیکیو برای فضای لوکس می پردازیم.

باربیکیوها می توانند علاوه بر کاربرد در زمینه تهیه کباب و دیگر غذاها، جنبه زیبایی نیز داشته باشند. به این صورت که فضای حیاط، تراس و روف گاردن را دچار تغییر و جذابیت 90 درصدی نمایند.

طراحی باربیکیو برای فضای لوکس

باربیکیو آجری برای محیط های بزرگ

طراحی باربیکیو در آپارتمان

در آپارتمان های لوکسی که دارای تراس بزرگ یا روف گاردن می باشند، فضای ایده آلی برای برای طراحی باربیکیوهای مدرن خواهد بود. برای مثال در طراحی باربیکیو گازی برای فضای لوکس آپارتمان ها، تراس شخصی ترین و در دسترس ترین انتخاب می باشد. به این صورت که می توانید یک یا دو ضلع از تراس را به ساخت باربیکیو با کابینت، دودکش و … اختصاص دهید. این گونه یک آشپزخانه کوچک و مینیمال در کنج تراس خواهید داشت.

این باربیکیوها را می توانید از جنس سنگ، فلز و آجر بسازید. البته اگر زیبایی حداکثر هدف شما را پوشش می دهد؛ به شما آجر و سنگ را توصیه می کنیم. چرا که از جذابیت و مدرنیته بالاتری برخوردار هستند.

در روف گاردن نیز از آنجا که فضای بزرگ تری در دسترس دارید، حتی می توانید مکان قرارگیری باربیکیو ذغالی را به عنوان موضوع تاثیر گذار در دیزاین روف گاردن با باربیکیو به صورت حرفه ای انتخاب کنید. به این صورت که محدود به ساخت کبابپز در کنج گاردن نخواهید بود. همچنین در روف گاردن می توانید باربیکیویی بزرگ تر و با ظرفیت بیشتری بسازید.

طراحی باربیکیو برای فضای لوکس خانه های ویلایی

بهترین مکان برای اختصاص به باربیکیو در خانه های ویلایی و هر خانه حیاط دار دیگر، حیاط و محوطه آزاد آن می باشد. در خانه های حیاط داری که بخش کمی از آنها به باغچه اختصاص داده شده است، با ساخت باربیکیو به زیبایی خانه خواهید افزود.

طراحی باربیکیو برای فضای لوکس به خصوص در خانه های ویلایی که دارای فضای بزرگ تری هستند می تواند در نزدیکی یک آلاچیق ساخته شود. همچنین می تواند فضایی مشابه آشپزخانه های سنتی نیز داشته باشد. به همراه قسمتی شامل کابینت که محل نگه داری وسایل مرتبط با باربیکیو باشد.

باربیکیوهای سنگی برای ویلاها بسیار توصیه می شوند. چرا که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این باربیکیوها در مجاورت باغچه ها و دیوارهای سنگ چین یا آجری بسیار ایده آل خواهند بود.

طراحی باربیکیو برای فضای لوکس ویلاها

ساخت باربیکیو لوکس در ویلا

طراحی تراس، حیاط و روف گاردن با باربیکیوهای لوکس

ممکن است گمان کنید باربیکوهای لوکس تنها از زیبایی و کاربرد اختصاصی برخوردار هستند. اما بهتر است بدانید علاوه بر کاربردی که دارند، می توانند موجب دیزاین یک محیط مانند تراس، حیاط و روف گاردن شوند. با این اوصاف طراحی باربیکیو برای فضای لوکس می بایست با رعایت قواعد طراحی دکوراسیون و زیبایی شناسی نیز انجام شود.

باربیکیوهای پیشخوانی در تراس و حیاط می توانند جذاب ترین بخش آن باشند. به عبارتی آشپزخانه ای کوچک و تک بعدی هستند. در طراحی تراس و حتی روف گاردن اگر فضای کافی در اختیار دارید، می توانید کانتری متشکل از سینک، کبابپز و کابینت ها را بسازید و در مجاورت آن میز و صندلی قرار دهید.

در طراحی تراس های سقف دار می توانید باربیکیو چوبی نیز قرار دهید. این مورد برای محیط های رو باز توصیه نمی شود چرا که آسیب پذیری چوب در برابر آفتاب و رطوبت بالا است.

انتخاب متریال در طراحی باربیکیو برای فضای لوکس

علاوه بر زیبایی، کیفیت متریال و طول عمر باربیکیو نیز حائز اهمیت است. برای مثال باربیکیوهای فلزی، بتنی، سنگی و آجری دارای مقاوت و طول عمر بالایی می باشند. در این میان کبابپزهای آجری و سنگی در کنار جذابیت بیشتر دارای هزینه کمتری نیز می باشند. همچنین مدت زمان ساخت آنها نیز کوتاه تر می باشد.

در دیزاین باربیکیو لاکچری، سنگ پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. چرا که از جذابیت، به صرفه بودن، آسانی در ساخت، طول عمر و دوام بالا تمامی موارد را دارا می باشد.

طراحی باربیکیو ذغالی در فضای لوکس

طراحی باربیکیو ذغالی لوکس

نتیجه گیری

آپشن های بسیاری در طراحی باربیکیو برای فضاهای لوکس وجود دارد. مدلی که برای باربیکیو انتخاب می کنید وابسته به فضا، محل قرار گیری آن و … دارد. برای مثال دیزاین تراس، روف گاردن، حیاط خانه های ویلایی و … با یکدیگر متفاوت می باشد.

جنس باربیکیو که شامل سنگ، آجر، بتن، فلز و چوب می شود، در زیبایی و طول عمر آن نیز تاثیر گذار است.

سوالات متداول
  1. باربیکیوهای بدون دودکش و رومیزی مناسب فضاهای لوکس می باشند؟
    بله، در صورتی که کانتر و میزی مناسب و جذاب برای آن در نظر بگیرید. همچنین آن را در نقطه ای مناسب از تراس، حیاط یا … قرار دهید.
  2. باربیکیوهای هیزمی در چه جنس هایی می باشند؟
    باربیکیوهای هیزمی، زغالی، گازی و … در تمامی جنس ها ساخته می شوند.
  3. برای تراس های کوچک لوکس چه باربیکیویی مناسب است؟
    باربیکیو رومیزی بدون دودکش ایده آل خواهد بود. چرا که فضای کمی را اشغال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =